מגדלי נבון - ירושלים

plans01

 בלב ליבה של ירושלים, במרכז שכונה ירושלמית מיוחדת, הגובלת מחד עם שוק מחנה יהודה התוסס והסואן. ומאידך שכונת אהל שלמה הותיקה והשקטה, ובתווך ציר הרכבת הקלה לאורך רחוב יפו, הולך ומוקם מגדל מגורים ומסחר יוקרתי, החובר לככר וולרו המחודשת.

 

הפרויקט ששווק במסגרת קבוצת רכישה יכלול קומת מסחר הנושקת לככר, על ציר רחוב יפו ומול תחנת השוק של הרכבת הקלה, וממעל לה ייבנו 9 קומות של דירות מגוונות, החל מדירות 2 חדרים, ועד דירות פנטהאוז בקומות העליונות, אשר צופות על ירושלים העתיקה ומשקפות את יופיה של העיר ירושלים.

 

שכונת מחנה יהודה נוסדה בשנת 1887 (תרמ"ז) והוקמה ביוזמת שלושה עסקנים: יעקב פרוטיגר, מנהל בנק פרוטיגר; היזם היהודי שלום קונסטרום; והעסקן יוסף נבון. השלושה היו שותפים בכמה פרויקטים עסקיים בירושלים. שוק מחנה יהודה נחשב לאחד השווקים המוכרים והאהובים ביותר בארץ. מקומו של השוק, בירושלים, בירת ישראל, מעניק לו חלק מהאופי המיוחד של ירושלים, אך גם אפשר לומר שהאופי של השוק תורם לא פחות לאווירה המיוחדת של העיר.
בשוק מחנה יהודה ניתן כיום לקנות מזון, בגדים, מאפיות, מעדניות, דוכני פירות וירקות, כלי בית, פרחים, כלי מטבח, דוכני תבלינים, ממתקים, מזון אורגני ובשר, אך לא פחות גם ליהנות ממתחם אוכל ובילוי מהמשובחים בירושלים, הפעיל החל משעות היום ועד השעות הקטנות של הלילה.

 

הביקוש הגדול לשכונה הוא מכמה סיבות: א. הקירבה לשוק מחנה יהודה בו ניתן לערוך קניות, של פירות וירקות טריים ועסיסיים. ב. הקירבה לחנויות המסחר ברח' יפו. ג. תחנה המרכזית במרחק 3 דק' הליכה. ד. מרחק הליכה מהעיר העתיקה ומהכותל המערבי.